Language
Arama
Yemtar - AR-GE

Sektörün İlk AR-GE Merkezi

Anasayfa / AR-GE

1980’den günümüze Yem makineleri sektöründe ilklerin ve yeniliklerin öncüsü olan firmamız, bu vizyon sayesinde kısa süre içerisinde gelişerek dünyadaki büyük imalatçılarla global pazarda rekabet etmeye başlamıştır. Bu global ortamda söz sahibi olabilmek ve rekabet üstü sağlamanın en etkili ve önemli yolunun bilim ve teknolojiden geçtiğini kavrayarak, yenilik odaklı Ar-Ge faaliyetlerini firma kapsamına katmak istemiştir. Bu kapsamda yine bir ilki gerçekleştirerek Balıkesir’in ikinci, Bandırma’nın ilk lisanslı Ar-Ge merkezini, Şubat 2017’de bünyesinde faaliyetlerine başlatmıştır.

AR-GE Merkezimizde İnovasyon Temel Fonksiyonumuz Oldu

YEMTAR Ar-Ge Merkezi, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 5746 sayılı kanun çerçevesinde Ar-Ge Merkezi olarak 3 Şubat 2017 tarihinde belgelendirilmiştir. İşletme bünyesinde yalnızca Ar-Ge faaliyetlerinin gerçekleştirildiği 185 alanda 10’u araştırmacı, 9’u teknisyen ve 2’si destek personeli olmak üzere toplam 21 personeli ile çalışmalara devam edilmektedir. Bu kapsamda 500’ün üzerinde farklı tasarım, 100’lerce tesis projesi, patent alınmış özgün tasarımlar ve çok sayıda kamu destekli (TÜBİTAK, KOSGEB, TEYDEB) projeleri Ar-Ge Merkezi çatısı altında toplanarak, inovasyonel bir bakış açısıyla yeni projeler sunulmaya devam edilmektedir. Bu süreçlere ek olarak Ar-Ge ve yenilik alanlarında öncü bir konum elde edebilmek ve daha da güçlenebilmek adına, kamu, akademi ve özel sektör kuruluşlarıyla teknoloji geliştirmeye ve yenilik odaklı projeler ortaya koymaya yönelik farklı işbirlikleri gerçekleştirilmekte ve danışmanlık hizmetleri alınmaktadır.

Ar-Ge faaliyetlerine başlayarak firmamızın yaşam döngüsü içinde önemli bir dönüm noktası anlamına gelen bu dönüşümü gerçekleştirmenin ardından, sahip olunan iç dinamiklerin itici gücüyle çok daha güçlü bir konuma gelerek hızlı bir ilerleme sağlamak hedefi içerisindeyiz. Piyasadaki güçlü konumumuzu sürdürmek için teknolojik gelişmelerin takipçisi olmanın ve yenilikleri hızla hayata geçirmenin hayati öneme sahip olduğuna inanıyoruz. Bu amaçla Ar-Ge çalışmalarımızı faaliyetlerimizin ana damarı olarak kabul ediyor, değişimlere açık ve yenilikçi yapımızı Ar-Ge faaliyetleri kapsamında gerçekleştirdiğimiz güçlü, yenilikçi ve modern projelerimizle destekleyerek hem ulusal hem de uluslararası pazarda rekabet üstünlüğünü elde etmeyi hedefliyoruz.